Historie kobiet związanych z Arabami.

Już wczoraj na swoim Instagramie i stronie na Facebooku dałam informację, że szykuję dla Was coś zupełnie nowego. Już jutro na moim blogu, Instagramie i Facebooku przedstawię Wam pierwszą historię kobiety, która zgodziła się porozmawiać ze mną o swoim życiu.

Regularnie przez jakiś czas chcę przedstawić Wam historie kobiet, które tak jak ja są w związku z mężczyzną pochodzenia arabskiego. Nie będę kładła nacisku na przełamanie lub powielanie stereotypów. Opowiem Wam historie prawdziwe, takie, które naprawdę się zdarzyły. Będą to historie, które poruszą i zmiękczą Wasze serca, ale i takie, które po prostu mrożą krew w żyłach.

Pomysł pokazania Wam związków mieszanych z różnych perspektyw rodził się w mojej głowie od jakiegoś czasu i uznałam, że teraz po prostu nadszedł odpowiedni moment, aby faktycznie zacząć działać. “Moja arabska historia” będzie cyklem, który mam nadzieję zaciekawi Was i poruszy Wasze serca. Historie kobiet, z którymi rozmawiałam i z którymi rozmawiać będę, postaram się opisać jak najdokładniej, tak abyście mogli w jakiś sposób odczuć to co odczuwały moje rozmówczynie. Chcę, aby każdy wpis był pełen emocji. Niektóre historie absolutnie nie będą należały do tych przyjemnych, do takich, przez które sami odczujemy motyle w brzuchu, ale na pewno nie raz czytając je uronimy nie jedną łzę. Niesamowite jest to ile człowiek jest w stanie wytrzymać dla miłości, ile drobna i delikatna kobieta jest w stanie wytrzymać zła ze strony człowieka, którego kocha. Ale piękne jest również to, że dwa serca, które znalazły i połączyły się zupełnie przez przypadek, mimo wielu różnic (kulturowych, religijnych) potrafią razem współgrać i znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Mam nadzieję, że cykl “moja arabska historia” faktycznie okaże się dla Was czymś nowym i zaskoczy Was w pozytywny sposób.

Ania Wierzbicka

Mam na imię Ania, mam 22 lata i pochodzę z Gdyni. Rok temu postanowiłam założyć konto na instagramie o tematyce miłości między muzułmaninem, a chrześcijanką. Na swoim Instagramie opisuje nasz związek, opowiadam o życiu w Egipcie oraz udzielam podstawowych informacji na temat Islamu. Staram się łamać stereotypy, które krążą po świecie.

Poznaj moją historię

O mnie

Mam na imię Ania, mam 23 lata i pochodzę z Gdyni. Ponad rok temu postanowiłam założyć konto na instagramie o tematyce miłości między muzułmaninem, a chrześcijanką. Na swoim Instagramie opisuje nasz związek, opowiadam o życiu w Egipcie oraz udzielam podstawowych informacji na temat Islamu. Staram się łamać stereotypy, które krążą po świecie.

Pogoda w Hurghadzie

Weather Icon