Skoro była już mowa o tym czy Egipcjanki to perfekcyjne panie domu teraz jest czas na odpowiedź czy Egipcjanki potrafią dbać o rodzinę?

  1. Gdy jako pierwszy raz zawitałam do egipskiego domu pierwsze co bardzo mnie poruszyło to rodzinność i gościnność. Mimo, że byłam wtedy pierwszy raz u rodziny narzeczonego to nie czułam żadnej krępacji, zostałam przyjęta jak swoja. Byłam w wielu egipskich domach i naprawdę mam wielki szacunek i wielki podziw do tego jak egipskie kobiety potrafią zadbać o najbliższych. W domu nikt absolutnie nie może być głodny, tak naprawdę już od rana w domach czuć zapach przygotowywanego posiłku. Nic z tego jak powiesz, że nie jesteś głodny – musisz zjeść i tyle. Mama Marwana jest bardzo wrażliwą kobietą. Kobiety z jego rodziny również. Nie daj Boże ktoś z rodziny zachoruje, to reszta rodziny już jest w drodze z lekarstwami i jedzeniem. Bezwarunkowo. Rodzina jest najważniejsza. To samo tyczy się mężów, widzę jak starsze pokolenie kobiet dba k swoich mężów, nie mam tu na myśli usługiwania i podawania wszystkiego pod nos, ale troskę, którą widać w oczach. Jak więc Egipcjanki traktują swoje dzieci? Osobiście uważam, że dzieci w Egipcie mają zbyt dużo luzu, a takie luźne wychowywanie dzieci jest niezbyt nam Europejczykom znane. W naszej rodzinie matka dba o synów, mimo że juz dawno są dorośli. Codziennie dzwoni do nas i pyta czy nic nam nie brakuje, szlocha, że bardzo tęskni. Codziennie pyta “jedliscie? Czy jesteście głodni”? To jest właśnie troska egipskich matek. Jednak co do wychowywania dzieci mam nieco inne zdanie, ale o tym dowiecie się niedługo.

Ania Wierzbicka

Mam na imię Ania, mam 22 lata i pochodzę z Gdyni. Rok temu postanowiłam założyć konto na instagramie o tematyce miłości między muzułmaninem, a chrześcijanką. Na swoim Instagramie opisuje nasz związek, opowiadam o życiu w Egipcie oraz udzielam podstawowych informacji na temat Islamu. Staram się łamać stereotypy, które krążą po świecie.

Poznaj moją historię

O mnie

Mam na imię Ania, mam 23 lata i pochodzę z Gdyni. Ponad rok temu postanowiłam założyć konto na instagramie o tematyce miłości między muzułmaninem, a chrześcijanką. Na swoim Instagramie opisuje nasz związek, opowiadam o życiu w Egipcie oraz udzielam podstawowych informacji na temat Islamu. Staram się łamać stereotypy, które krążą po świecie.

Pogoda w Hurghadzie

Weather Icon